Activități și Proiecte

Haideți să ne plimbăm într-un mediu curat!

10-06-2019

Fiecare persoană are drepturi care trebuie respectate. Dar ce se întâmplă dacă nu ținem cont de ele? Ei bine, lumea ar face ce ar vrea, iar totul ar fi un dezastru. Ca și oamenii, mediul înconjurător are și el drepturile lui. Și natura are nevoie ca oamenii să țină (...)

Raport dezbatere „Educația ne unește”

30-05-2019

Unitatea de învățământ: Şcoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi;   Data organizării dezbaterii: 29.05.2019;   Coordonator dezbatere: Dir. Luca Otilia Stela, Prof. Ghebac Mihai Ovidiu;   Date de contact: Şcoala Gimnazială „Mihail (...)

Project - Erasmus MAS Module 4

08-05-2019

Project - Erasmus MAS Module 4     Fabiana Museum Tour, Click pentru detalii!   Lucian-s personal book, Click pentru detalii!   Denisa Isabelle-s story, Click pentru detalii!

Natura înseamnă VIAȚĂ. Protejați-o!

18-04-2019

Sub acest îndemn, vineri, 5 aprilie 2019, elevii Școlii Gimnaziale ,,Mihail Kogălniceanu” Dorohoi, însoțiți de cadre didactice s-au adunat în cartierul Plevna, în cadrul unei ample acțiuni de voluntariat ce a presupus ecologizatrea acestui cartier. Echipați (...)

Ziua Mondială a Apei sărbătorită la Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi - FOTO

24-03-2019