8ează pentru Școala8 – Vezi oferta educațională pentru anul școlar 2020-2021

19-02-2020

În fiecare an, Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi își deschide porțile pentru noi și noi generații. Asemuită mereu cu o cetate, cu mulți „străjeri” ce pun bazele viitorului oricărui copil, mereu cu brațele deschise și primitoare, școala te poartă prin fascinanta călătorie a cunoașterii.

Pentru fiecare dintre boboceii ce se vor înscrie la Clasa Pregătitoare, prima zi de școală va fi un moment de neuitat, un nou început. Spațioasă, dotată, luminoasă, cu oameni pricepuți, dornici să dezvăluie tainele învățăturii, Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi îi așteaptă în cele trei clase pregătitoare în anul școlar 2020-2021 și le va oferi o a doua casă, o altă familie și un loc unde să se dezvolte.

Învățătorul - cel care pune piatra de temelie la formarea oricărei mlădițe, are spirit de initiativă, stăpânire de sine, spirit de disciplină, cinste și modestie, dăruieste în fiecare zi o părticică din sine, năzuiește la desăvârșire, are o voință puternică și un caracter ferm. Lista calităților poate continua cu consecvență și perseverență, răbdare ,cu egala măsură și dragostea nemărginită pentru copii.

În anul școlar 2020-2021, se propun 3 clase de învățământ tradițional, după cum urmează:
- prof. înv. primar Anghel Claudia;
- înv. Asandului Maria;
- prof. înv. primar Ghebac Elena.

8ează pentru Școala8 – Calitate-Performață-Tradiție