Gimnaziul Kogălniceanu Dorohoi urează tuturor copiilor „La Mulți Ani!” – VIDEO / FOTO

01-06-2020

„Copilăria este lumea miracolului și a magiei: este ca și cum creația ar răsări trandafirie din noapte, totul fiind proaspăt și uimitor. Copilăria se termină în momentul în care lucrurile încetează să mai fie uluitoare. Atunci când lumea îți dă senzația de deja-vu, când ești rodat de existență, devii adult.” (Eugene Ionesco)

Puritate, gingășie, creativitate, dezinvoltură, imaginație, sinceritate, joacă, bucurie, tandrețe, avânt – sunt elemente ancoră ale personalității copilului. Ele definesc și activitatea elevilor Școlii Gimnaziale „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi, surprinsă în câteva imagini ce ilustrează bucuria de a fi împreună!

Conducerea școlii, ca de altfel întregul personal, urează tuturor copiilor, cu prilejul Zilei de 1 Iunie, să aibă mereu sufletul pur, zâmbetul gingaș și viața plină de reușite! Să treceți cu ușurință peste aceste evenimente trăite de noi toți! LA MULȚI ANI!

8ează pentru Școala8!