Rezultate răsplătite la Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi - FOTO

20-12-2018

O dată în plus luna decembrie se dovedește a fi luna cadourilor. Moș Crăciun a venit cu tolba plină pentru elevii olimpici de la Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi care au fost răsplătiți pentru rezulatele deosebite, obținute prin muncă asiduă și multă perseverență la olimpiadele școlare în anul școlar 2017-2018.

Astfel, s-au obținut 8 premii I, 12 premii II și 8 premii III. Din cei 63 de copii, 40 fac parte din Corul „Jingle Voices” care a obținut Premiul I. Trebuie menționat faptul că am avut elevi care au obținut câte două sau trei premii la diferite discipline. Au fost înmânate și 11 diplome de excelență cadrelor care au îndrumat și coordonat acești copii.

Cu toții au fost încântați de cadoul primit și mulțumim Consiliului Județean Botoșani pentru bucuria făcută olimpicilor acum în prag de sărbători!

Acestor copii deosebiți le urăm succes și putere de muncă pe mai departe, au toată susținerea noastră și NU UITAȚI, SUNTEM MÂNDRI DE VOI ! (Conducerea Școlii Gimnaziale „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi, dir. prof. Otilia Luca și dir. adj. Prof. Iordana Mihai)